10.02.2015

Poradniki, instrukcje

W programie eTwinning wykorzystywane są liczne narzędzia internetowe umożliwiające rejestrację nauczyciela i szkoły, znalezienie partnera do współpracy, realizację projektu i zamieszczanie wypracowanych materiałów na międzynarodowej platformie edukacyjnej.

Zamieszczone poniżej przewodniki przybliżają kolejne etapy współpracy i realizacji projektu z wykorzystaniem narzędzi eTwinning. Zapraszam do programu.

1. Zaczynamy od rejestracji nauczyciela i szkoły w programie.
2. Otrzymujemy dostęp do platformy eTwinning Live i rozpoczynamy współpracę.


3. Szukamy partnerów i nawiązujemy współpracę.4. Ustalamy założenia wspólnego przedsięwzięcia i zakładamy projekt na platformie.5. Realizujemy projekt, kontaktujemy się i współpracujemy na platformie TwinSpace.6. Pod koniec lub pozakończeniu projektu aplikujemy o Odznakę Jakości.
Na stronie Narodowego Biura Kontaktowego Programu eTwinning została opublikowana najnowsza wersja przewodnika po platformie i narzędziach eTwinning.

Wersja 2015


Starsza wersjaWszystkie przewodniki opracowałam na podstawie materiałów informacyjnych Narodowego Biura Kontaktowego Programu eTwinning: http://www.etwinning.pl/kategoria/narzedzia-etwinning/