18.08.2010

Les Fleurs de L'Europe - Flowers of Europe

 5 maja 2010 obchodziliśmy jubileusz 5-lecia programu eTwinning. Z okazji jubileuszu, urodzin wręczamy sobie kwiaty. Nasz projekt jest właśnie o kwiatach. Uczestnicy projektu wykonują dowolne prace związane z kwiatami. Jedni rysują, inni fotografują, tworzą kwiaty z papieru lub innych materiałów. Każde dziecko pokazuje swoją radość z nadejścia wiosny. Prace wykonujemy w dowolnym języku i na wszystkich poziomach edukacji.

Nasze prace:
Kwiatowa książka kucharska: http://issuu.com/teresa51/docs/kwiaty_na_talerzu
Powitanie wiosny-polskie zwyczaje: http://www.slideshare.net/ebiblioteka/marzanna


W projekcie wzięło udział 37 europejskich szkół. Partnerzy zaprezentowali własne wyobrażenia kwiatów i różne sposoby świętowania jubileuszu. My pokazaliśmy, jak nasza szkoła przyjmuje wiosenny wystrój, uczniów, tworzących kwiaty różnorodnymi technikami plastycznymi oraz wykonane przez nas prace: kartki, e-kartki, fotografie, rysunki, formy przestrzenne kwiatów i innych wiosennych elementów. Wszystkie prace umieściliśmy na platformie TwinSpace.Dzieci zeskanowały swoje opracowania, wykonały mnóstwo fotografii, wykonały „Kwiatową książkę kucharską”. W zasobach internetu i zbiorach biblioteki wyszukały literackie cytaty z kwiatami i wiersze o kwiatach. Stworzyliśmy z nich prezentacje multimedialne, e-galerie i e-albumy. Opracowaliśmy listę książek z kwiatami w tytule. Sporządziliśmy wykaz „kwiatowych przysłów”.


Dzieci wykonały pokazy slajdów, galerie fotografii, wystawy na korytarzach szkolnych. Pokazaliśmy swoją szkołę i polski zwyczaj powitania wiosny. Uczniowie poznali obyczaje i tradycje innych narodów, wymieniły się pomysłami, doskonalili znajomość języka angielskiego oraz umiejętności informatyczne. Kolorowe, kwiatowe wystawy zaprezentowane na stronie projektu świadczą o pomysłowości, kreatywności i radosnego świętowania jubileuszu programu eTwinning oraz nadchodzącej, długo oczekiwanej wiosny.


Uczniowie opracowali prezentacje multimedialne, fotoreportaże, fotogalerie, uczą się komunikować za pomocą Internetu. Usprawnili umiejętność poszukiwania i selekcjonowania informacji pozyskanych z Internetu i innych źródeł.
Udoskonalili swoje umiejętności posługiwania się wieloma narzędziami technologii informacyjno-komunikacyjnej: komputer, skaner, aparat cyfrowy.
Poznali programy: PowerPoint, Paint, Word, FrontPage, IrfanView, Picassa, Slide, RockYou, YouTube, Sketchfu, SlideShare, SlideBoom, Calameo.

Wyniki:
1. Strona internetowa projektu: http://new-twinspace.etwinning.net/web/p29076/welcome
2. Poprawa zrozumienia i tolerancji dla innych narodów w Europie.
2. Twórcze przedstawienie przez dzieci swojej wizji wiosny.
3. Wymiana pomysłów między uczestnikami projektu.
4. Prezentacje multimedialne.
5. Albumy fotograficzne, pokazy slajdów, fotoreportaże, fotogalerie.
6. Odznaka Jakości Włoch i Rumunii